• Zastosowanie

Ozonowanie jest bezpieczną alternatywą, dla wszelakich środków chemicznych.

 

W jakiej sytuacji zastosować ozonator?

Według starej i pewnej zasady, najlepiej jest zapobiegać, aniżeli leczyć.
Dlatego zaleca sie, stosować ozonator systematycznie- załóżmy raz w tygodniu.
Dzieki temu, jesteśmy w stanie zapobiec m.in.

-rozwojowi bakterii

-rozwojowi wirusów

-narastaniu pleśni oraz grzybów

-rozmnażaniu sie wszelakich patogenów w powietrzu, meblach, obuwiu oraz wszelakich przemiotach przestrzeni domowej

-wszelakie zapachy, są neutralizowane- zatem możemy pozbyć sie zapachu chociażby nikotyny, co jest pomocne po wyjściu z nałogu.
Usuwa zapachy pochodzenia zwięrzecego, roślinnego, ludzkiego, oraz zapachów powstałych w wyniku pożarów, czy też innych niezamierzonych czynników ludzkich

-zapach po ozonowaniu, jest opisywany jako lekko chlorowy, czy też porównywany do tego, jaki towarzyszy nam po deszczu w upalny dzień- 'petrichor' -co daje nam uczucie świerzości, oczyszczenia.

-ozonować można wszelakie pomieszczenia.

  • samochody
  • pomieszczenia mieszkalne oraz użytkowe (łazienki, toalety, garaże, strychy, magazyny, kotłownie etc) nie ma ograniczeń, jest nią tylko wyobraźnia.
  • restauracje
  • szpitale
  • szkoły

Należy określić cel ozonowania.

Tak jak wyżej napisano, zaleca sie dbać o otaczające nas powietrze i nie pozwalać rozrostowi szkodliwej nam flory bakteryjnej w miejscach, na których nam zależy.
Jeśli już sprawy zajdą za daleko, należałoby zastosować zwiększoną dawke ozonu, aby 'uśpić' wroga, pozbyć sie go następnie w sposób mechaniczny i wyozonować pomieszczenie ponownie.

Czy wydajność ma znaczenie?

Owszem! Kluczowe. Natomiast nie da sie przedobrzyć w tej kwestii.
Dlatego osobiście uważamy, że lepiej kupić wydajniejsze urządzenie, które podoła w każdych warunkach, a my będziemy mieć pewność, że zrobiliśmyu wszystko, co tylko mogliśmy zrobić w tej kwestii.